Sıkça Sorulan Sorular

» İş Sağlığı ve güvenliği programının Kariyer Olanakları nelerdir?

Ülkemizdeki  İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda yapılan yenilikleri gerçekleştirmek üzere İSG uzman ve İSG teknikeri adedi çok yetersizdir. Temmuz 2016’dan itibaren tüm işyerlerine (kamu dâhil) uygulanacağı düşünüldüğünde iş güvenliği uzmanına büyük ihtiyaç vardır.

» İş Sağlığı ve Güvenliği Uzaktan Eğitim Programını kimler tercih edebilir?

Programımıza yerleştirme YÖK’ün ilgili mevzuatı doğrultusunda ÖSYM tarafından gerçekleştirilir.  Programımıza YGS 2puan türü ile tercih yapılır.  Ortaöğretim programlarından mezun olan öğrenciler 2015 ÖSYM Tercih Kılavuzuna Göre Sınavsız Geçiş Uygulaması kapsamında ÖSYM tarafından yerleştirilebilirler.

» Uzaktan Eğitimin diğer eğitim sistemlerinden farkı nedir?

Uzaktan eğitimde her ders, dersin Öğretim üyesi tarafından hazırlanmıştır. Hazırlanan eğitimler öğretim üyesinin anlatımıyla olmaktadır. Eğitimler interaktif öğelerle, videolarla, görüntülerle, ses kayıtlarıyla, ekstra kaynaklarla zenginleştirilmiştir. Programımızda, Uzaktan eğitimde öğrenci, Yönetim Sistemi’nde aktif olan derslerin videolarına ulaşacak , seslendirilmiş ve etkileşimli hale getirilmiş dersten faydalanabilecektir. Dersi tekrar dinlemek istediğinde yeniden dinleyebilecek, aklına takılan sorular olduğunda ders sorumlusu öğretim üyesinin canlı olarak düzenlediği düzenli derslerle bizzat etkileşimli biçimde sorularına cevap arayabilecek, hatta canlı derslerin kayıtlarına daha sonra da erişebilecek, derse yardımcı olmak için hazırlanan ekstra kaynak ve materyallerden istediği gibi yararlanabilecektir.

Celal Bayar Üniversitesi - Soma Meslek Yüksekokulu - İş Sağlığı ve Güvenliği