Çağrı Destek Hattı : 444 9 228

Duyurular

» Tümünü Gör

Bize Ulaşın

İşletme Lisans programı hakkında detaylı bilgi almak için çağrı destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.


Temelleri 1975 yılında kurulan Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi Muhasebe Ön Lisans Yüksekokuluna dayanan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, 1992 yılında kurulan Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin ilk ve kurucu fakültesidir. Bu fakülte bünyesinde eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdüren İşletme Bölümü, aktif olarak “Muhasebe ve Finansman”, “Yönetim ve Organizasyon”, “Üretim Yönetimi ve Pazarlama” ve “Sayısal Yöntemler” Anabilim Dallarından oluşmaktadır.

İşletme programımız, günümüzde küresel rekabetin yoğun olması göz önünde bulundurularak, bilgi ve beceriler ile donatılmış geleceğin profesyonel yönetici ve girişimci bireylerini yetiştirmeye yöneliktir. Bu nedenle işletme lisans eğitimimizde, öğrencilerimizin esnek bir düşünce yapısıyla küresel rekabet ortamında başarılı olabilmeleri için işletmeciliğin temel kuralları ve ilkeleri teorik ve uygulamalı bir biçimde verilmektedir. Lisans programımızın ilk iki yılında iktisat, işletmecilik, maliye, matematik, istatistik, hukuk ve bilgisayar alanlarında temel eğitim verilirken, üçüncü yıldan başlayarak “Muhasebe ve Finansman”, “Yönetim ve Organizasyon”, “Üretim Yönetimi ve Pazarlama” ve “Sayısal Yöntemler” Anabilim Dallarında uzmanlaşma imkanı sağlayacak seçmeli dersler verilmektedir. Öğrencilerimize tercih etmeleri durumunda İngilizce eğitimin temel alındığı hazırlık sınıfı da sunulmaktadır.

İşletme Bölümü programımız, geleceğin yönetici ve işletmecilerini, kamu ve özel sektördeki iş hayatına çağdaş bir işletme eğitim programı ile yetiştirmeyi amaçlamaktadır. İşletme programından mezun olan öğrencilerimiz, işletmelerin işleyişi, işlevleri ve karar süreci ile ilgili geniş bir bakış açısına sahip olacaklardır. Mezunlarımız kamu ve özel sektörde çeşitli yönetim kademelerinde çalışabilirler. Pazarlama-satış, para ve sermaye piyasaları, bankacılık ve sigortacılık, finansman, finansal kuruluşlar, uluslararası ticaret (ithalat-ihracat), satınalma, muhasebe - mali müşavirlik, halkla ilişkiler, üretim ve planlama, yönetim danışmanlığı, insan kaynakları yönetimi, gümrük müşavirliği alanlarında görev yapabilmektedir.
İşletme programımız sonucunda geleceğin girişimci adayları yetiştirilmiş olmaktadır. Ayrıca lisans mezunlarımız, lisansüstü öğrenimlerini tamamlamak suretiyle üniversitelerin akademik kadrolarında yer alabilirler.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi - İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi - İşletme Bölümü