Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans

Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans

Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans

Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları; Tezsiz Yüksek Lisans olarak yapılmaktadır. Tezsiz Yüksek Lisans programları akademisyen olmayı amaçlamayan, iş hayatında ve akademik kariyer dışında avantaj elde etmek isteyen kişilerce seçilen yüksek lisans eğitimidir. Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programları; öğrenciye mesleki konuda bilgi kazandırmak ve mevcut bilginin uygulamada nasıl kullanacağını öğretmektedir.

 

Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans'a Nasıl Başvurulur ?

Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans programlarında ALES şart koşulmamakla beraber başvuru yaptığınız enstitülerimizde Diploma Puanınıza göre kayıt yaptırabilirsiniz. Tezsiz Yüksek Lisans Programlarında tez yazımı olmadığı için sizden herhangi bir yabancı dil yeterliliği istenmemektedir. Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans başvuruları ilgili enstitülere yapılmaktadır. Üniversitemizde; Fen Bilimleri Enstitüsü (Mühendislik Yönetimi), Sosyal Bilimler Enstitüsü (Kamu Yönetimi, Maliye), Sağlık Bilimleri Enstitüsü (Sağlık Hizmetlerinde İletişim) Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans eğitimi vermektedir. Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans başvuru tarihleri ve kontenjanları ilgili Enstitülerin web sitelerinde duyurulmaktadır.

 

Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans'ı Başarıyla Tamamlama ve Diploma

Üniversitemizde Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programları 2 yarıyıldan oluşmaktadır. Programı tamamlama süresi 3 yarıyıldır. Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programlarını başarı ile bitirebilmek için ilgili yüksek lisans programının bağlı olduğu enstitülere göre alınması gereken toplam kredi sayısını elde etmeli ve bitirme projesi dersini vermeniz gerekmektedir. Bitirme projesi dersi kredisizdir. Programların bağlı olduğu enstitülere göre alınması gereken toplam kredi sayısına ulaşmış ve dönem projesini başarı ile tamamlamış öğrencilerimize Tezsiz Yüksek Lisans Diploması verilir. 

 

Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Bölümleri

 

Fen Bilimleri Enstitüsü
» Mühendislik Yönetimi

Sağlık Bilimleri Enstitüsü
» Sağlık Hizmetlerinde İletişim

Sosyal Bilimler Enstitüsü
» Maliye
» Kamu Yönetimi