Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Başvuruları

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi

Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Başvuruları

Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Başvuruları: 17 - 21 Ocak 2022

Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Başvuru Takvimi
İşlem Tarih
Tezsiz Yüksek Lisans Başvurularının Online Yapılması (UBS başvurusu) 17 - 21 Ocak 2022
Tezsiz Yüksek Lisans Başvurularının Değerlendirilmesi 24 - 25 Ocak 2022
Başvuru Sonuçlarının Açıklanması 26 Ocak 2022
Asıl Olarak Yerleşenlerin Kayıtları 27 - 28 Ocak 2022
1. Yedek Aday Listesi İlan Tarihi 31 Ocak 2022
1. Yedek Olarak Yerleşenlerin Kayıt Tarihleri 31 Ocak - 1 Şubat 2022
2. Yedek Aday Listesi İlan Tarihiı 2 Şubat 2022
2. Yedek Olarak Yerleşenlerin Kayıt Tarihleri 2 - 3 Şubat 2022
3. Yedek Aday Listesi İlan Tarihi 4 Şubat 2022
3. Yedek Olarak Yerleşenlerin Kayıt Tarihi 4 Şubat 2022
2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı İçin Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programlarının Kontenjanları
Enstitü Program Kontenjan Yab. Kont.
Fen Bilimleri Enstitüsü Mühendislik Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı Bakınız Koşullar 3 45 -
Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Tezsiz Yüksek Lisans Programı 40 5
Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans 50 -

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ KOŞULLAR

 1. Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans başvuruları için ALES ve Yabancı Dil (YDS,YÖKDİL,e-YDS) şartı aranmamaktadır..

 2. Uzaktan Öğretim Tezsiz yüksek lisans başvurularında değerlendirme, lisans mezuniyet notuna göre ilgili enstitüler tarafından yapılmaktadır.

 3. Mühendislik Yönetimi Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans programına başvuru yapacak adayların;
  • Teknoloji Fakülteleri
  • Mimarlık Fakülteleri
  • Teknik Eğitim Fakülteleri
  • Mühendislik Fakülteleri
  • Fakültelerin Mühendislik veya İşletme Bölümleri mezunu olmaları gerekmektedir.

 4. Birden fazla programa başvuru yapan aday öğrencinin kaydı, kayıt hakkı kazandığı program/programların ders seçim formlarını ulaştırdığında ve programa kayıt şartlarını sağladığında ilgili programa gerçekleşmiş olur.Sonrasında değişiklik yapılamamaktadır.

 5. Öğrenim ücretleri için tıklayınız.BAŞVURU VE KAYIT SÜRECİ

 1. Başvuru: Başvuru koşullarını sağlayan aday öğrencilerin başvuru tarihlerinde http://ubs.cbu.edu.tr/AIS/Institute/Registration/Registration/Login bağlantısı üzerinden online olarak başvuru yapmaları gerekmektedir.

 2. Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayınız
 3. Değerlendirme Süreci:Online başvuru sürecinde vermiş olduğunuz bilgilerin kontrolünden sonra alımlar, lisans mezuniyet notu sıralamasına göre yapılır.(Sisteme yüklenen transkript belgesinde mezuniyet notu 100’lük not sisteminde ise değerlendirmeye o alınır. 4’lük sistemde ise mezun olduğu üniversitenin onaylı 100’lük not skalası sisteme yüklenmek zorundadır. Aksi takdirde YÖK’ün 100’lük not skalasına göre değerlendirilir. Manisa Celal Bayar Üniversitesinden Mezun öğrenciler için ise Manisa Celal Bayar Üniversitesinin 100’lük not skalası kabul edilir).

 4. Sonuçlar: Uzaktan öğretim tezsiz yüksek lisans öğrenimi için sıralama sonrası kesin kayıt listeleri, enstitülerin web sayfalarından, yukarıda yer alan Sonuçlar sekmesinden ve uzem web sayfası duyurular alanından ilan edilir.

 5. Asıl Adayların Kayıtları: Başvuru sonuçlarının açıklanmasını takiben paylaşılan tarihler arasında asıl olarak yerleşen adayların kayıt süreci başlamış olur. Paylaşılan tarihler sonrası asıl adaylar kayıt haklarını kaybederler ve boş kalan kontenjanlar için yedek adayların kayıt süreçleri başlar.

 6. Yedek Adayların Kayıtları: Asıl adayların kayıtları sonrası boş kalan kontenjanlar için başvuru takviminde paylaşılan tarihler arasında yedek kayıtlar gerçekleştirilecektir. Yedek listeler, paylaşılan tarihlerde Enstitü web sayfası ile UZEM web sayfamızdaki sekmeler (1. Yedek Kayıtlar, 2. Yedek Kayıtlar, 3. Yedek Kayıtlar) üzerinden ilan edilecektir.

  Dikkat: Asıl ve yedek adaylar kendilerine verilen süre içerisinde kayıt yaptırmadıkları takdirde kayıt haklarını devretmiş olurlar ve yeni hak talep edemezler.

  Bilgi: Asıl ve yedek adaylar için kayıt işlemleri için gerekli olan tüm bilgiler, başvuru takviminde paylaşılan tarihlerde aktif olacak sekmeler üzerinden paylaşılacaktır.


Bilgi: Başvuru değerlendirme işlemleri, ilgili enstitüler tarafından gerçekleştirilmiştir.

Asıl adayların kayıt süreci 27 Ocak 2022 'de başlayacağından kayıt sekmesi bu tarih itibari ile aktif olacaktır.
Öğrenim ücretleri için tıklayınız.
Asıl Olarak Yerleşenlerin Kayıtları : 27 - 28 Ocak 2022

ASIL OLARAK YERLEŞEN ÖĞRENCİ ADAYLARININ KAYIT AŞAMALARI

 1. Öğrenim Ücreti Ödeme: Asıl olarak yerleşen öğrenci adayları, kesin kayıt için gerekli olan öğrenim ücretlerini, öğrenci numaraları ile Türk Ekonomi Bankası'na (TEB) bankamatik, internet bankacılığı veya cep şube üzerinden yatırmaları gerekmektedir.

  Önemli: Ödeme sürecinde gerekli olan öğrenci numarası, 27 Ocak tarihi itibari ile borçlandırma işleminin ardından sms ile tarafınıza bildirilecektir.

  Programların Öğrenim Ücretleri

  1- Mühendislik Yönetimi TYL Programı için, kargo yoluyla gönderilecek belgeler içerisinde yer alan ders seçim kayıt formundaki listede paylaşılan 1 zorunlu ders üzerinden aday öğrenciler borçlandırılarak ilk dönem öğrenim ücreti olan 2.850 TL'nin öğrenci tarafından aşağıdaki ödeme kanalları aracılığıyla belirtilen tarihler arasında ödenmesi gerekmektedir. 7-11 Şubat 2022 tarihleri arasında ise, yine aynı listede yer alan seçmeli derslerden 4 seçmeli dersi UBS (Üniversite Bilgi Sistemi) üzerinden seçmeleri gerekmektedir. (Kullanıcı adı: T.C. kimlik no, Parola: T.C. kimlik no)

  2- Maliye TYL Programı için, kargo yoluyla gönderilecek belgeler içerisinde yer alan ders seçim kayıt formundaki listede paylaşılan 6 ders üzerinden aday öğrenciler borçlandırılarak ilk dönem öğrenim ücreti olan 2.850 TL'nin öğrenci tarafından aşağıdaki ödeme kanalları aracılığıyla belirtilen tarihler arasında ödenmesi gerekmektedir.


  Öğrenim Ücreti Nasıl Yatırılır?

  1- Bankamatikten öğrenim ücretini yatırma işlemi için tıklayınız
  2- İnternet bankacılığından öğrenim ücretini yatırma işlemi için tıklayınız
  3- CEPTETEB mobil şubeden öğrenim ücretini yatırma işlemi için tıklayınız

  Not: 28 Ocak 2022 tarihinden sonra yapılan ödeme işlemi, kabul edilmeyecektir.


 2. Mail yoluyla evrakların gönderimi: Öğrenim ücretini yatıran asıl adaylar, aşağıda listelenen belgelerin asıllarını mail yoluyla uzem.destek@cbu.edu.tr mail adresine göndermeleri gerekmektedir.

 3. Kargo yoluyla gönderilecek evraklar:

  1) Geçici Mezuniyet Belgesi, e-devlet üzerinden alınan mezun belgesi veya Diploma
  2) Lisans öğreniminde aldığı dersleri ve notları gösterir onaylı belge (Transkript)
  3) Öğrenim ücretini yatırdığına dair banka dekontu
  4) Kimlik fotokopisi
  5) Erkek Adayların Askerlik Şubelerinden veya e-devlet’ten alınan yeni tarihli askerlik durum belgesi
  6) Vesikalık fotoğraf
  7) Islak imzalı ders seçim kayıt formu

  • Mühendislik Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans programına ait ders seçim kayıt formu için tıklayınız
  • Maliye Tezsiz Yüksek Lisans programına ait ders seçim kayıt formu için tıklayınız


  Not: Mail yoluyla gönderilecek evrakların 11 Şubat 2022 gününe kadar ulaştırılması gerekmektedir, belgelerini ulaştırmayan aday öğrencinin öğrencilik hakları ortadan kalkacaktır.

  Kargo ile gönderilen evrakların onaylanması durumunda aday öğrenciler, kayıt işlemleri tamamlanmış olarak Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğrencisi olarak kabul edilmiş olacaktır.

  Önemli: Enstitülere (UBS sistemi üzerinden) yapılan ön başvuru esnasında aday tarafından beyan edilen bilgiler ve yüklenen evraklar arasında çelişki, örtüşmeme vb. durumlarda ortaya çıkacak hak kaybının sorumluluğu tamamen başvuran kişiye aittir.1.Yedek Olarak Yerleşenlerin Kayıtları : 31 Ocak - 1 Şubat 2022

1. Yedek Aday Listesi:

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Mühendislik Yönetimi Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans programı 1. Yedek Aday Listesi için tıklayınız.

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Maliye Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans programı 1. Yedek Aday Listesi için tıklayınız.


YEDEKTEN KAYIT HAKKI KAZANAN ÖĞRENCİ ADAYLARININ KAYIT AŞAMALARI

 1. Öğrenim Ücreti Ödeme: Yedekten kayıt hakkı kazanan aday öğrenciler, iletişim kanalları aracılığıyla bilgilendirilmelerinin ardından kesin kayıt için gerekli olan öğrenim ücretlerini öğrenci numaraları ile Türk Ekonomi Bankası'na (TEB) bankamatik, internet bankacılığı veya cep şube üzerinden yatırmaları gerekmektedir.

  Önemli: Ödeme sürecinde gerekli olan öğrenci numarası, 31 Ocak 2022 tarihi itibari ile borçlandırma işleminin ardından sms ile tarafınıza bildirilecektir.

  Programların Öğrenim Ücretleri

  1- Mühendislik Yönetimi TYL Programı için, mail yoluyla gönderilecek belgeler içerisinde yer alan ders seçim kayıt formundaki listede paylaşılan 1 zorunlu ders üzerinden aday öğrenciler borçlandırılarak ilk dönem öğrenim ücreti olan 2.850 TL'nin öğrenci tarafından aşağıdaki ödeme kanalları aracılığıyla belirtilen tarihler arasında ödenmesi gerekmektedir. 7-11 Şubat Eylül 2022 tarihleri arasında ise, yine aynı listede yer alan seçmeli derslerden 4 seçmeli dersi UBS (Üniversite Bilgi Sistemi) üzerinden seçmeleri gerekmektedir. (Kullanıcı adı: T.C. kimlik no, Parola: T.C. kimlik no)

  2- Maliye TYL Programı için, mail yoluyla gönderilecek belgeler içerisinde yer alan ders seçim kayıt formundaki listede paylaşılan 6 ders üzerinden aday öğrenciler borçlandırılarak ilk dönem öğrenim ücreti olan 2.850 TL'nin öğrenci tarafından aşağıdaki ödeme kanalları aracılığıyla belirtilen tarihler arasında ödenmesi gerekmektedir.


  Öğrenim Ücreti Nasıl Yatırılır?

  1- Bankamatikten öğrenim ücretini yatırma işlemi için tıklayınız
  2- İnternet bankacılığından öğrenim ücretini yatırma işlemi için tıklayınız
  3- CEPTETEB mobil şubeden öğrenim ücretini yatırma işlemi için tıklayınız

  Not: 1 Şubat 2022 tarihinden sonra yapılan ödeme işlemi, kabul edilmeyecektir.


 2. Mail yoluyla evrakların gönderimi: Yedekten kayıt hakkı kazanıp öğrenim ücretini yatıran adaylar, aşağıda listelenen belgelerin asıllarını mail yoluyla uzem.destek@cbu.edu.tr mail adresine göndermeleri gerekmektedir.

 3. Kargo yoluyla gönderilecek evraklar:

  1) Geçici Mezuniyet Belgesi, e-devlet üzerinden alınan mezun belgesi veya Diploma
  2) Lisans öğreniminde aldığı dersleri ve notları gösterir onaylı belge (Transkript)
  3) Öğrenim ücretini yatırdığına dair banka dekontu
  4) Kimlik fotokopisi
  5) Erkek Adayların Askerlik Şubelerinden veya e-devlet’ten alınan yeni tarihli askerlik durum belgesi
  6) 3 Adet vesikalık fotoğraf
  7) Islak imzalı ders seçim kayıt formu

  • Mühendislik Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans programına ait ders seçim kayıt formu için tıklayınız
  • Maliye Tezsiz Yüksek Lisans programına ait ders seçim kayıt formu için tıklayınız


  Not: Mail yoluyla gönderilecek evrakların 11 Şubat 2022 gününe kadar ulaştırılması gerekmektedir, belgelerini ulaştırmayan aday öğrencinin öğrencilik hakları ortadan kalkacaktır.

  Mail ile gönderilen evrakların onaylanması durumunda aday öğrenciler, kayıt işlemleri tamamlanmış olarak Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğrencisi olarak kabul edilmiş olacaktır.

  Önemli: Enstitülere (UBS sistemi üzerinden) yapılan ön başvuru esnasında aday tarafından beyan edilen bilgiler ve yüklenen evraklar arasında çelişki, örtüşmeme vb. durumlarda ortaya çıkacak hak kaybının sorumluluğu tamamen başvuran kişiye aittir.2.Yedek Olarak Yerleşenlerin Kayıtları : 2 -3 Şubat 2022

2. Yedek Aday Listesi:

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Mühendislik Yönetimi Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans programı 2. Yedek Aday Listesi için tıklayınız.

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Maliye Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans programı 2. Yedek Aday Listesi için tıklayınız.


YEDEKTEN KAYIT HAKKI KAZANAN ÖĞRENCİ ADAYLARININ KAYIT AŞAMALARI

 1. Öğrenim Ücreti Ödeme: Yedekten kayıt hakkı kazanan aday öğrenciler, iletişim kanalları aracılığıyla bilgilendirilmelerinin ardından kesin kayıt için gerekli olan öğrenim ücretlerini öğrenci numaraları ile Türk Ekonomi Bankası'na (TEB) bankamatik, internet bankacılığı veya cep şube üzerinden yatırmaları gerekmektedir.

  Önemli: Ödeme sürecinde gerekli olan öğrenci numarası, 6 Eylül 2021 tarihi itibari ile borçlandırma işleminin ardından sms ile tarafınıza bildirilecektir.

  Programların Öğrenim Ücretleri

  1- Mühendislik Yönetimi TYL Programı için, mail yoluyla gönderilecek belgeler içerisinde yer alan ders seçim kayıt formundaki listede paylaşılan 1 zorunlu ders üzerinden aday öğrenciler borçlandırılarak ilk dönem öğrenim ücreti olan 2.850 TL'nin öğrenci tarafından aşağıdaki ödeme kanalları aracılığıyla belirtilen tarihler arasında ödenmesi gerekmektedir. 7-11 Şubat 2022 tarihleri arasında ise, yine aynı listede yer alan seçmeli derslerden 4 seçmeli dersi UBS (Üniversite Bilgi Sistemi) üzerinden seçmeleri gerekmektedir. (Kullanıcı adı: T.C. kimlik no, Parola: T.C. kimlik no)

  2- Maliye TYL Programı için, mail yoluyla gönderilecek belgeler içerisinde yer alan ders seçim kayıt formundaki listede paylaşılan 6 ders üzerinden aday öğrenciler borçlandırılarak ilk dönem öğrenim ücreti olan 2.850 TL'nin öğrenci tarafından aşağıdaki ödeme kanalları aracılığıyla belirtilen tarihler arasında ödenmesi gerekmektedir.  Öğrenim Ücreti Nasıl Yatırılır?

  1- Bankamatikten öğrenim ücretini yatırma işlemi için tıklayınız
  2- İnternet bankacılığından öğrenim ücretini yatırma işlemi için tıklayınız
  3- CEPTETEB mobil şubeden öğrenim ücretini yatırma işlemi için tıklayınız

  Not: 3 Şubat 2022 tarihinden sonra yapılan ödeme işlemi, kabul edilmeyecektir.


 2. Mail yoluyla evrakların gönderimi: Yedekten kayıt hakkı kazanıp öğrenim ücretini yatıran adaylar, aşağıda listelenen belgelerin asıllarını mail yoluyla Şehitler Mahallesi 700. Sk. No:2, 45020, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ŞEHZADELER / MANİSA adresine göndermeleri gerekmektedir.

 3. Kargo yoluyla gönderilecek evraklar:

  1) Geçici Mezuniyet Belgesi, e-devlet üzerinden alınan mezun belgesi veya Diploma
  2) Lisans öğreniminde aldığı dersleri ve notları gösterir onaylı belge (Transkript)
  3) Öğrenim ücretini yatırdığına dair banka dekontu
  4) Kimlik fotokopisi
  5) Erkek Adayların Askerlik Şubelerinden veya e-devlet’ten alınan yeni tarihli askerlik durum belgesi
  6) Vesikalık fotoğraf
  7) Islak imzalı ders seçim kayıt formu

  • Mühendislik Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans programına ait ders seçim kayıt formu için tıklayınız
  • Maliye Tezsiz Yüksek Lisans programına ait ders seçim kayıt formu için tıklayınız


  Not: Mail yoluyla gönderilecek evrakların 11 Şubat 2022 gününe kadar ulaştırılması gerekmektedir, belgelerini ulaştırmayan aday öğrencinin öğrencilik hakları ortadan kalkacaktır.

  Mail ile gönderilen evrakların onaylanması durumunda aday öğrenciler, kayıt işlemleri tamamlanmış olarak Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğrencisi olarak kabul edilmiş olacaktır.

  Önemli: Enstitülere (UBS sistemi üzerinden) yapılan ön başvuru esnasında aday tarafından beyan edilen bilgiler ve yüklenen evraklararasında çelişki, örtüşmeme vb. durumlarda ortaya çıkacak hak kaybının sorumluluğu tamamen başvuran kişiye aittir.3. Yedek Olarak Yerleşenlerin Kayıtları : 4 Şubat 2022

3. Yedek Aday Listesi:

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Mühendislik Yönetimi Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans programı 3. Yedek Aday Listesi için tıklayınız.

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Maliye Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans programı 3. Yedek Aday Listesi için tıklayınız.


YEDEKTEN KAYIT HAKKI KAZANAN ÖĞRENCİ ADAYLARININ KAYIT AŞAMALARI

 1. Öğrenim Ücreti Ödeme: Yedekten kayıt hakkı kazanan aday öğrenciler, iletişim kanalları aracılığıyla bilgilendirilmelerinin ardından kesin kayıt için gerekli olan öğrenim ücretlerini öğrenci numaraları ile Türk Ekonomi Bankası'na (TEB) bankamatik, internet bankacılığı veya cep şube üzerinden yatırmaları gerekmektedir.

  Önemli: Ödeme sürecinde gerekli olan öğrenci numarası, 4 Şubat 2022 tarihi itibari ile borçlandırma işleminin ardından sms ile tarafınıza bildirilecektir.

  Programların Öğrenim Ücretleri

  1- Mühendislik Yönetimi TYL Programı için, mail yoluyla gönderilecek belgeler içerisinde yer alan ders seçim kayıt formundaki listede paylaşılan 1 zorunlu ders üzerinden aday öğrenciler borçlandırılarak ilk dönem öğrenim ücreti olan 2.850 TL'nin öğrenci tarafından aşağıdaki ödeme kanalları aracılığıyla belirtilen tarihler arasında ödenmesi gerekmektedir. 7-11 Şubat 2022 tarihleri arasında ise, yine aynı listede yer alan seçmeli derslerden 4 seçmeli dersi UBS (Üniversite Bilgi Sistemi) üzerinden seçmeleri gerekmektedir. (Kullanıcı adı: T.C. kimlik no, Parola: T.C. kimlik no)

  2- Maliye TYL Programı için, kargo yoluyla gönderilecek belgeler içerisinde yer alan ders seçim kayıt formundaki listede paylaşılan 6 ders üzerinden aday öğrenciler borçlandırılarak ilk dönem öğrenim ücreti olan 2.850 TL'nin öğrenci tarafından aşağıdaki ödeme kanalları aracılığıyla belirtilen tarihler arasında ödenmesi gerekmektedir.  Öğrenim Ücreti Nasıl Yatırılır?

  1- Bankamatikten öğrenim ücretini yatırma işlemi için tıklayınız
  2- İnternet bankacılığından öğrenim ücretini yatırma işlemi için tıklayınız
  3- CEPTETEB mobil şubeden öğrenim ücretini yatırma işlemi için tıklayınız

  Not: 4 Şubat 2022 tarihinden sonra yapılan ödeme işlemi kabul edilmeyecektir.


 2. Mail yoluyla evrakların gönderimi: Yedekten kayıt hakkı kazanıp öğrenim ücretini yatıran adaylar, aşağıda listelenen belgelerin asıllarını kargo yoluyla Şehitler Mahallesi 700. Sk. No:2, 45020, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ŞEHZADELER / MANİSA adresine göndermeleri gerekmektedir.

 3. Kargo yoluyla gönderilecek evraklar:

  1) Geçici Mezuniyet Belgesi, e-devlet üzerinden alınan mezun belgesi veya Diploma
  2) Lisans öğreniminde aldığı dersleri ve notları gösterir onaylı belge (Transkript)
  3) Öğrenim ücretini yatırdığına dair banka dekontu
  4) Kimlik fotokopisi
  5) Erkek Adayların Askerlik Şubelerinden veya e-devlet’ten alınan yeni tarihli askerlik durum belgesi
  6) Vesikalık fotoğraf
  7) Islak imzalı ders seçim kayıt formu

  • Mühendislik Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans programına ait ders seçim kayıt formu için tıklayınız
  • Maliye Tezsiz Yüksek Lisans programına ait ders seçim kayıt formu için tıklayınız


  Not: Mail yoluyla gönderilecek evrakların 11 Şubat 2022 gününe kadar ulaştırılması gerekmektedir, belgelerini ulaştırmayan aday öğrencinin öğrencilik hakları ortadan kalkacaktır.

  Kargo ile gönderilen evrakların onaylanması durumunda aday öğrenciler, kayıt işlemleri tamamlanmış olarak Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğrencisi olarak kabul edilmiş olacaktır.

  Önemli: Enstitülere (UBS sistemi üzerinden) yapılan ön başvuru esnasında aday tarafından beyan edilen bilgiler ve yüklenen evraklar ile kargoyla veya elden teslim edilen belgeler arasında çelişki, örtüşmeme vb. durumlarda ortaya çıkacak hak kaybının sorumluluğu tamamen başvuran kişiye aittir.Mail yoluyla evrakların gönderimi : 17 Eylül 2021 tarihine kadar

Mail yoluyla evrakların gönderimi: Öğrenim ücretini yatıran asıl ve yedek adaylar, aşağıda listelenen belgelerin asıllarını kargo yoluyla uzem.destek@cbu.edu.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

Kargo yoluyla gönderilecek evraklar:

1) Geçici Mezuniyet Belgesi, e-devlet üzerinden alınan mezun belgesi veya Diploma
2) Lisans öğreniminde aldığı dersleri ve notları gösterir onaylı belge (Transkript)
3) Öğrenim ücretini yatırdığına dair banka dekontu
4) Kimlik fotokopisi
5) Erkek Adayların Askerlik Şubelerinden veya e-devlet’ten alınan yeni tarihli askerlik durum belgesi
6) Vesikalık fotoğraf
7) Islak imzalı ders seçim kayıt formu

 • Mühendislik Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans programına ait ders seçim kayıt formu için tıklayınız
  Dikkat! Mühendislik Yönetimi TYL programına kayıt yaptıracak öğrenci adayları, 7-11 Şubat 2022 tarihleri arasında ders seçim kayıt formundaki listede yer alan seçmeli derslerden 4 seçmeli dersi UBS (Üniversite Bilgi Sistemi) üzerinden seçmeleri gerekmektedir. (Kullanıcı adı: T.C. kimlik no, Parola: T.C. kimlik no)
 • Maliye Tezsiz Yüksek Lisans programına ait ders seçim kayıt formu için tıklayınız


Not: Mail yoluyla gönderilecek evrakların 11 Şubat 2022 gününe kadar ulaştırılması gerekmektedir, belgelerini ulaştırmayan aday öğrencinin öğrencilik hakları ortadan kalkacaktır.

Kargo ile gönderilen evrakların onaylanması durumunda aday öğrenciler, kayıt işlemleri tamamlanmış olarak Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğrencisi olarak kabul edilmiş olacaktır.

Önemli: Enstitülere (UBS sistemi üzerinden) yapılan ön başvuru esnasında aday tarafından beyan edilen bilgiler ve yüklenen evraklar ile kargoyla veya elden teslim edilen belgeler arasında çelişki, örtüşmeme vb. durumlarda ortaya çıkacak hak kaybının sorumluluğu tamamen başvuran kişiye aittir.
Paylaş Tweet