Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Başvuruları

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi

Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Başvuruları

Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Ön Başvuruların Yapılması:14 - 18 Ağustos 2017

Tezsiz Yüksek Lisans Başvuru Tarihleri
İşlem Tarih
Tezsiz Yüksek Lisans Ön Başvurularının Online Yapılması (UBS başvurusu) 14-18 Ağustos 2017
Kayıt Hakkı Kazanan Asil ve Yedek Listelerin İlanı 25 Ağustos 2017
Asil Olarak Yerleşenlerin Kayıt Tarihleri 05-08 Eylül 2017
Yedek Olarak Yerleşenlerin Kayıt Tarihleri 11-15 Eylül 2017
2017-2018 Güz Yarıyılı Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Kontenjanları
Enstitü Program Kontenjan Yab. Kont.
Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Tezsiz Yüksek Lisans 50 3
Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans 50 5
Fen Bilimleri Enstitüsü Mühendislik Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans 50 -
Sağlık Bilimleri Enstitüsü Sağlık Hizmetlerinde İletişim Tezsiz Yüksek Lisans 30 -


BAŞVURU İÇİN GEREKLİ KOŞULLAR

 1. Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans başvuruları için ALES ve Yabancı Dil (YDS,YökDil,KPDS,ÜDS) şartı aranmamaktadır..

 2. Uzaktan Öğretim Tezsiz yüksek lisans başvurularında değerlendirme lisans mezuniyet notuna göre ilgili enstitüler tarafından yapılmaktadır.

 3. Uzaktan Öğretim Mühendislik Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans programına başvuru yapacak adayların;
  • Teknoloji Fakülteleri
  • Teknik Eğitim Fakülteleri
  • Mimarlık Fakülteleri
  • Fakültelerin Mühendislik veya işletme Bölümü
  mezunu olmaları gerekmektedir..

 4. Uzaktan Öğretim Sağlık Hizmetlerinde İletişim Tezsiz Yüksek Lisans programına başvuru yapacak adayların; Bir lisans programını bitirerek, hekim, diş hekimi, iletişimci, hemşire, ebe, sağlık memuru, sosyolog, psikolog, pedagog, sosyal hizmet uzmanı, sosyal çalışmacı, sağlık eğitimcisi, sağlık yöneticisi, çocuk gelişimcisi, fizyoterapist ya da diyetisyen unvanını kullanmaya hak kazanmış olmak gerekmektedir.

 5. Uzaktan Öğretim Maliye ve Kamu Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans programlarına başvurularda herhangi bir alan mezuniyet kısıtlaması bulunmamaktadır.Lisans mezuniyeti yeterlidir.

 6. Birden fazla programa başvuru yapan aday öğrenci, kayıt hakkı kazandığı program/programların ders seçim formunu ulaştırdığında ve programa kayıt şartlarını sağladığında ilgili programa kaydı gerçekleştirilmiş olur.Sonrasında değişiklik yapılamamaktadır.ÖN BAŞVURU AŞAMALARI

 1. Başvuru koşullarını sağlayan aday öğrencilerin öncelikle http://ubs.cbu.edu.tr/AIS/Institute/Registration/Default/Login(ön başvuru süresi sona ermiştir) adresinden online ön başvuru yapmaları gerekmektedir.

 2. Online başvuru sürecinde vermiş olduğunuz bilgilerin kontrolünden sonra lisans not ortalamanıza göre sıralama yapılır.Uzaktan öğretim tezsiz yüksek lisans öğrenimi için sıralama sonrası kesin kayıt listeleri enstitü internet sayfaları ve uzem web sayfasından ilan edilir ve cep telefonuna gönderilen sms ile kazanan aday öğrencilerimiz bilgilendirilir.


Ön Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayınız


Enstitü başvuruları ile ilgili :

Mühendislik Yönetimi Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans programı hakkında Fen Bilimleri Enstitüsü duyurusu için tıklayınız.

Sağlık Hizmetlerinde İletişim Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans programı hakkında Sağlık Bilimleri Enstitüsü duyurusu için tıklayınız.

Kamu Yönetimi ve Maliye Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans programı hakkında Sosyal Bilimler Enstitüsü duyurusu için tıklayınız.

Kayıt Hakkı Kazanan Asil ve Yedek Listelerin İlanı : 25 Ağustos 2017

2017-2018 Güz Yarıyılı Mühendislik Yönetimi Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Asil ve Yedek Liste için tıklayınız
2017-2018 Güz Yarıyılı Maliye Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Asil ve Yedek Liste için tıklayınız
2017-2018 Güz Yarıyılı Kamu Yönetimi Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Asil ve Yedek Liste için tıklayınız
2017-2018 Güz Yarıyılı Sağlık Hizmetlerinde İletişim Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Asil ve Yedek Liste için tıklayınız

Asil Olarak Yerleşenlerin Kayıt Tarihleri : 05 - 08 Eylül 2017

2017-2018 Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans yeni kayıt açılan ders listesi ve ücretler için tıklayınız

DERS SEÇİM KAYIT FORMLARI

Mühendislik Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans programı yeni kayıt ders seçim kayıt formu için tıklayınız
Maliye Tezsiz Yüksek Lisans programı yeni kayıt ders seçim kayıt formu için tıklayınız
Kamu Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans programı yeni kayıt ders seçim kayıt formu için tıklayınız
Sağlık Hizmetlerinde İletişim Tezsiz Yüksek Lisans programı yeni kayıt ders seçim kayıt formu için tıklayınızOnline Kayıt Sistemi Kılavuzu için TıklayınızASİL OLARAK YERLEŞEN ADAY ÖĞRENCİLERİN KAYIT AŞAMALARI

 • Asil olarak yerleşen aday öğrenciler, kesin kayıt için gerekli olan öğrenim ücretlerini (Öğrenim Ücretleri İle ilgili detaylar İçin tıklayınız.) İş Bankası 3500-1797297 no.lu hesaba yatırmaları ve sonrasında dekontunu ve tercih edeceği program(lar)a ait ders seçim kayıt formunu (form şablonları yukarıda paylaşılmıştır) doldurup imzalayıp http://uzemdestek.cbu.edu.tr/yeni-kayit/ linki üzerinden T.C. kimlik numarası ile giriş yaparak ilgili tarihler (05-08 Eylül 2017) arasında online teslim etmelidirler.

 • Not: Asil adayların kendileri için belirlenen tarih aralığında eğitim ücretini yatırıp dekontu belirtilen adres üzerinden ulaştırmaları gerekmektedir. Eft yoluyla ödemelerde sorun yaşanmaması için açıklama kısmına Manisa Celal Bayar Üniversitesi olarak belirtilmesi gerekmektedir.Belirtilen tarihten (08 Eylül 2017 saat 23:50) sonra aday tarafından yapılan ödeme ve ödemeye ait dekont gönderilse dahi kabul edilmeyecektir.

 • Öğrenci tarafından online gönderilen öğrenim ücretinin yatırıldığına dair dekont ve ders seçim formunun onaylanması durumunda öğrenci sms ile bilgilendirilecektir.

 • Online belgelerin onaylandığına dair bilgilendirilen asil adaylar aşağıda belirtilen belgelerin asıllarını kargo yoluyla Şehitler Mahallesi, Mehmetçik Caddesi, No:2, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ŞEHZADELER / MANİSA adresine göndermeleri gerekmektedir.

 • Not: Kargo yoluyla gönderilecek evrakların 22 Eylül 2017 tarihine kadar ulaştırılması gerekmekte, aksi takdirde tarihe riayet etmeyen öğrencinin hakları ortadan kalkacaktır.


Kargo yoluyla gönderilecek evraklar

1) Onaylı lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi
2) Transkript (Lisans öğreniminde aldığı dersleri ve notları gösterir onaylı belge)
3) Banka dekontu (öğrenim ücretinin yatırıldığına dair dekont)
4) Kimlik fotokopisi
5) Askerlik durum belgesi (Erkek öğrenciler için)
6) 3 Adet vesikalık fotoğraf
7) Ders Seçim Kayıt Formu

Kargo ile göndermiş olduğunuz evrakların onaylanması durumunda aday öğrencilerimiz Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nde öğrenci olarak kabul edilmiş olacaksınız.Yedek Olarak Yerleşenlerin Kayıt Tarihleri : 11-15 Eylül 2017

2017-2018 Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans yeni kayıt açılan ders listeleri için tıklayınız

DERS SEÇİM FORMLARI

Mühendislik Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans programı yeni kayıt ders seçim kayıt formu için tıklayınız
Maliye Tezsiz Yüksek Lisans programı yeni kayıt ders seçim kayıt formu için tıklayınız
Kamu Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans programı yeni kayıt ders seçim kayıt formu için tıklayınız
Sağlık Hizmetlerinde İletişim Tezsiz Yüksek Lisans programı yeni kayıt ders seçim kayıt formu için tıklayınız


Online Kayıt Sistemi Kılavuzu için TıklayınızYEDEK OLARAK YERLEŞEN ADAY ÖĞRENCİLERİN KAYIT AŞAMALARI

 • Yedek adaylardan kayıt hakkı kazanan aday öğrenciler, kesin kayıt için gerekli olan öğrenim ücretlerini (Öğrenim Ücretleri İle ilgili detaylar İçin tıklayınız.) İş Bankası 3500-1797297 no.lu hesaba yatırmaları ve sonrasında dekontunu ve tercih edeceği program(lar)a ait ders seçim formunu (form şablonları yukarıda paylaşılmıştır) doldurup imzalayıp http://uzemdestek.cbu.edu.tr/yeni-kayit/ linki üzerinden T.C. kimlik numarası ile giriş yaparak ilgili tarihler (06-10/Şubat/2017) arasında online teslim etmelidirler.

 • Not: Yedek adaylardan kayıt hakkı kazanan adaylar,kendileri için belirlenen tarih aralığında eğitim ücretini yatırıp dekontu belirtilen adres üzerinden ulaştırmaları gerekmektedir.Eft yoluyla ödemelerde sorun yaşanmaması için açıklama kısmına Manisa Celal Bayar Üniversitesi olarak belirtilmesi gerekmektedir.Belirtilen tarihten (15 Eylül 2017 saat 23:50) sonra aday tarafından yapılan ödeme ve ödemeye ait dekont gönderilse dahi kabul edilmeyecektir.
 • Öğrenci tarafından online gönderilen öğrenim ücretinin yatırıldığına dair dekont ve ders seçim kayıt formunun onaylanması durumunda öğrenci sms ile bilgilendirilecektir.

 • Online belgelerin onaylandığına dair bilgilendirilen asil kayıt hakkı kazanan yedek adaylar aşağıda belirtilen belgelerin asıllarını kargo yoluyla Şehitler Mahallesi, Mehmetçik Caddesi, No:2, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ŞEHZADELER / MANİSA adresine göndermeleri gerekmektedir.

 • Not: Kargo yoluyla gönderilecek evrakların 22 Eylül 2017 tarihine kadar ulaştırılması gerekmekte, aksi takdirde tarihe riayet etmeyen öğrencinin hakları ortadan kalkacaktır.


Kargo yoluyla gönderilecek evraklar

1) Onaylı lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi
2) Transkript (Lisans öğreniminde aldığı dersleri ve notları gösterir onaylı belge)
3) Banka dekontu (öğrenim ücretinin yatırıldığına dair dekont)
4) Kimlik fotokopisi
5) Askerlik durum belgesi (Erkek öğrenciler için)
6) 3 Adet vesikalık fotoğraf
7) Ders Seçim Kayıt Formu

Kargo ile göndermiş olduğunuz evrakların onaylanması durumunda aday öğrencilerimiz Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nde öğrenci olarak kabul edilmiş olacaklardır.
Paylaş Tweet